Умови “День Землі – 2018”

Умови проведення

ХХІІІ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі

на тему: “Митець та громадянин. Шляхи поєднання

 1. Мета та завдання Фестивалю

XXІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі (далі Фестиваль) проводиться з метою підвищення рівня знань дітей та учнівської молоді про видатних особистостей українського державотворення, формування свідомої громадянської позиції на прикладах людей, які зробили вагомий внесок в розвиток України в різних галузях науки та мистецтва, виховання дітей у дусі національних традицій, духовності та патріотизму.

Основними завданнями Фестивалю є:

– виховання у дітей та молоді активної громадянської позиції на прикладах життєвого шляху видатних особистостей;

– дослідження впливу видатних особистостей на історію власного народу;

– демонстрація своєї громадянської позиції засобами мистецтва;

– виявлення та підтримка обдарованих і талановитих дітей;

– популяризація дитячої та юнацької творчості, надання учасникам можливості самовираження, творчого спілкування.

 

 1. Організатори Фестивалю:

2.1. Міністерство освіти і науки України; Український державний центр позашкільної освіти; Міжнародна асоціація позашкільних навчальних закладів України; управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської облдержадміністрації; комунальний позашкільний навчальний заклад “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості”.

 

 1. Журі Фестивалю

3.1. Склад журі Фестивалю формується оргкомітетом та погоджується з Українським державним центром позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

 1. Учасники Фестивалю

4.1. До участі у Фестивалі запрошуються учні, вихованці позашкільних, загальноосвітніх, професійно – технічних навчальних закладів та закладів вищої освіти від 8 до 20 років з усіх областей України, міста Києва: представники євроклубів, учнівського самоврядування, молодіжних об’єднань, клубів юних філософів та молодих дипломатів; юні майстри образотворчого мистецтва; юні актори та майстри художнього слова, які у своїй творчій діяльності розкривають тему Фестивалю.

4.2. Фестиваль проводиться на базі комунального позашкільного навчального закладу “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості” з 18 по 20 квітня 2018 року у два тури (заочний – відбірковий та очний-завершальний), у трьох номінаціях: “Громадська думка”, “Театральне мистецтво”, “Образотворче мистецтво”.

4.3. Для участі у заочному (відбірковому) турі необхідно надіслати до
20
березня 2018 року заявку до оргкомітету Фестивалю, список учасників і конкурсні матеріали на електронних носіях за адресою: 25006,                                                      м. Кропивницький, вул. Шульгіних, 36, комунальний позашкільний навчальний заклад “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості”, тел. (0522) 22-56-01, 22-56-12, e-mail: ocdut@ukr.net  (додаток).

4.4. Оргкомітет та журі Фестивалю визначає учасників другого (очного) туру та надсилає їм запрошення на Фестиваль. Учасники, які запрошені для участі в другому (очному) турі Фестивалю, обов’язково беруть участь у арт – лабораторії, яка проходитиме у формі вікторин, рольових ігор, презентацій.

Програмою Фестивалю передбачені майстер – класи та інші масові заходи.

 1. Розміщення, трансфер та супутні витрати.

5.2. Розміщення учасників з України в готелі Київ (Кропивницький) – орієнтовна вартість 170 грн, харчування(триразове) – орієнтовна вартість 70 грн, трансфер до локацій фестивалю здійснює оргкомітет.

 1. Конкурсні програми
  1. Конкурсна програма в номінації “Громадська думка”

 

5.1. Учасниками Фестивалю можуть бути команди підлітків та молоді віком 13-18 років включно у кількості 3 учасника та 1 керівник.

5.2. Робота у номінації “Громадська думка” складається із заходів, що передбачені програмою Фестивалю.

5.3. Для участі в заочному турі кожна команда-учасниця надсилає до оргкомітету Фестивалю диск із творчими розробками на запропоновані теми та дублює ці матеріали на e-mail ocdut@ukr.net

5.4. Кожна команда надає проектну роботу (резюме та відеопрезентація діяльності), що  розкриває основну мету творчого об’єднання, напрями роботи, досягнення та особливості діяльності колективу за означеною проблемою на електронну адресу закладу ocdut@ukr.net.

5.5. Команді необхідно представити в електронному вигляді презентацію (обсягом~15 слайдів) чи відеофільм (до 10 хвилин) “Видатні постаті моєї громади, що вплинули на розвиток українського суспільства” чи “Видатні постаті України чи світу, що вплинули на розвиток місцевої громади”, із роздумами за означеною проблемою на електронну адресу закладу ocdut@ukr.net.

5.6. Команда надає три есе-роздуми (від кожного члена команди) “Людина – Митець – Громадянин: шляхи поєднання” на електронну адресу закладу ocdut@ukr.net

5.7. До участі в конкурсі допускаються роботи на запропоновані теми. Роботи не повинні перевищувати 2 сторінки комп’ютерного тексту, 14 кеглем  з інтервалом 1,5; мати титульну обкладинку, на якій вказуються назва роботи, П.І.П. виконавця, назва гуртка, назва закладу, який представляє учасник, П.І.П. керівника та контактна інформація.

5.8. Контактні особи:

Кордонська Лариса Миколаївна, заступник директора – 0955859618;

Арутюнян Олена Сергіївна, методист з міжнародних зв’язків та партнерства – 0501725751.

 

 1. Конкурсна програма в номінації “Театральне мистецтво”

 

6.1. Учасниками можуть бути  вихованці аматорських колективів віком від 8 до 20 років включно, які  представляють різні жанри театрального мистецтва: драматичний театр, музичний театр, театр мініатюр, пантоміма, ляльковий театр, художнє слово та інші.

6.2. Колективи представляють на конкурс фрагменти вистав, малі сценічні форми, моновистави, етюди, сцени з вистав та п’єс, які мають композиційно-закінчений характер. Кількісний склад учасників до 10 осіб.

Критерії оцінювання:

 • художній рівень драматичного твору, естетична цінність;
 • розкриття і яскравість художніх образів, виконавський рівень;
 • акторська майстерність, акторський ансамбль;
 • дикція учасників;
 • сценічність (пластика, костюм, культура виконання);
 • художнє оздоблення та якість використання допоміжних засобів: декорації, аудіо, відео (якщо виступ потребує мультимедійного супроводу, зазначити в заявці);
 • відповідність репертуару віковим особливостям виконавців.

6.3. Для участі у заочному турі Фестивалю учасники театральних колективів та майстри художнього слова подають до оргкомітету заявку та відеозапис конкурсної роботи на диску чи відправляють відеозапис виступу на електронну пошту  оргкомітету  відповідно до напряму діяльності: фрагмент  вистави  тривалістю до  30 хвилин, малі театральні форми – до 10 хв., фрагмент  лялькової  вистави –  до 25 хв., літературна композиція тривалістю до 10 хв., 2 різножанрові художні твори загальною тривалістю до 7 хв. один виконавець чи група читців. Тематика конкурсної роботи має відповідати темі Фестивалю.

6.4. Контактна особа:

Круніч Юлія Олегівна, завідуюча художнім відділом – 0667928210.

 

 

 1. Конкурсна програма в номінації Образотворче мистецтво

7.1. Конкурс проходить у 2 тури:

– 1 тур – заочний (роботи надсилаються до 20 березня 2018 року)

– 2 тур – очний (запрошуються до участі переможці заочного туру).

Вікові категорії: 10-13 років та 14-16 років.

7.2. Для участі в заочному турі необхідно надіслати до оргкомітету роботи в матеріалі:

– живопис (масло, акварель, гуаш, змішана техніка);

– графіка (ліногравюра, туш, графічний малюнок, пастель) формат не менше А3 за вказаною адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Шульгіних, 36, каб. 305.

7.3. На відправленнях має бути помітка Фестиваль – номінація Образотворче мистецтво.

7.4. Головні вимоги до конкурсних робіт:

– роботи повинні відповідати темі фестивалю: Митець та громадянин. Шляхи поєднання, висвітлювати діяльність та творчість видатних українців у сфері літератури, поезії, мистецтва, науки і т. ін. та громадських діячів, які сприяли чи сприяють становленню української державності.

7.5. Критерії оцінювання робіт:

– творча індивідуальність й майстерність автора – 5-балів;

– композиція – 5- балів;

– оригінальність та смислове наповнення в розкритті теми – 30 балів;

– за оригінальність твору – 30 балів

Особиста першість визначається за максимальну кількість балів, набраних автором за роботу, представлену на конкурс.

 

7.6. Роботи низького рівня виконання, які не відповідають темі Фестивалю та умовам участі в Фестивалі до участі в конкурсі не допускаються.

7.7. Контактні особи:

Гладченко Тетяна Олексіївна, завідуюча відділом мистецтв – 0951390279;

Казаєва Світлана Володимирівна, методист  – 0990759391.

 

 

З А Я В К А

 

на участь у ХХІІІ Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості,

присвяченого Всесвітньому Дню Землі

номінація “Образотворче мистецтво”

Назва роботи П.І.Б. автора Техніка виконання Назва гуртка, організації,

місто

(село),

район, область.

П.І.Б. керівника (тел.,

e-mail)

 

 

 

М.П.

 

Директор                                                                             підпис

навчального закладу

 

 

Етикетка на експонат

 

 

 

Розмір етикетки 10х4 см.

 

Назва роботи

Автор, вік

Заклад

Адреса

Керівник

 

 

 

 1. Нагородження

Переможці ХХІІІ Всеукраїнського фестивалю нагороджуються дипломами Українського державного центру позашкільної освіти відповідних ступенів.

 1. Фінансування

Проїзд учасників Фестивалю, які отримали офіційне запрошення за результатами заочного туру та відрядження супроводжуючих осіб здійснюється за рахунок організації, що відряджає, спонсорів та залучених інших позабюджетних коштів, не заборонених чинним законодавством.

Проживання та харчування дітей регіону під час проведення Фестивалю здійснюється за рахунок організаторів.

Проживання та харчування учасників з України:

 • Проживання – готель «Київ» – орієнтовно 170 грн/доба
 • Харчування – Ідальня ЦДПУ імені В.Винниченка – орієнтовно 70 грн/доба (триразове)

 

ФОРМА  ЗАЯВКИ

на участь в ХХIIІ Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості, присвяченому Всесвітньому Дню Землі.

Номінація “Громадська думка”, “Театральне мистецтво”

 1. Назва колективу ____________________________________________________

__________________________________________________________________

 1. Кількість учасників _________________________________________________
 2. П.І.Б. керівника колективу____________________________________________

____________________________________________________________________

 1. Повна назва навчального закладу, в якому працює колектив ________________________________________________________________________________________________________________________________________
 2. П.І.Б. директора закладу_____________________________________________

____________________________________________________________________

 1. Повна адреса закладу ______________________________________________

____________________________________________________________________

 1. Контактний мобільний телефон та E-mail ____________________________
 2. Повна назва конкурсних творів, автори (за наявності)____________________

_________________________________________________________________

 1. Відомості про колектив (дата заснування, участь та перемоги у конкурсах, фестивалях)_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 2. Наявність потреби в розміщенні водія автотранспорту та особливостей розміщення учасників делегації__________________________________________

 

Список учасників команди та керівника,

 які представляють колектив на Фестивалі

 

№ п\п Прізвище, ім’я, по батькові Рік народження Стать

 

 

Підпис керівника

колективу:                                ________________________________   (П.І.Б.)