Ми у facebook

Untitled Document

 

Права дитини(Мульт)

Корисні ресурси

Untitled Document

 

 

 

Методичний портал

 

"Шкільний світ"

Важливе

 

Погода

Статистика

Користувачі : 42
Зміст : 316
Посилання : 7
Переглянути хіти змісту : 233594
Історія PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Untitled Document

Історія Кіровоградського ОЦДЮТ


Перші спогади про наш позашкільний заклад відносяться до 1935 року. Спочатку це був будинок Спартака, який організували у приміщенні театру «Ілюзія». 
Офіційні документальні відомості з архіву кажуть нам, що початок існування йде від 1936 року, коли заклад називався клубом піонерів імені Вегера.
Один з перших вихованців закладу В. Киримов розповідав, що спочатку у місті було організовано кімнати відпочинку для дітей, як їх звали «постишевські» від імені відомого політичного діяча того часу, а коли дітей стало багато, то виникло питання організації Палацу творчості. 
У 1937 році заклад став називатись Палацом піонерів і жовтенят імені Леніна. Відкриття закладу - було приурочене до святкування 20-ї річниці Жовтневої революції і відзначалось як велика й значна подія в місті, яке тоді називалось Кіров. 
Цей історичний період з 1936 по 70-і роки був вкрай тяжким для всього українського народу: голодомор; II світова війна; післявоєнна розбудова, сталінські репресії... 
Що ж являв собою тодішній Палай піонерів і жовтенят?
Щодня, вдень і ввечері, працювали різні гуртки: драматичний, хорова капела, симфонічний оркестр, балетний колектив, художнє читання, гурток художників і скульпторів, військово-спортивні гуртки. Фотогурток, оркестр народних інструментів, авіамодельний, шаховий гуртки. Була у закладі вже й своя бібліотека. 
Першим директором Палацу піонерів був Немировський Яків Наумович. Загалом до 1972 року Палац піонерів очолювали 15 директорів. 
Перше приміщення Палацу було розташовано на одній з найкрасивіших та найстаріших вулиць міста. До 1919 року вона носила назву «Двірцева» і селилася по цій вулиці в основному знать. Після 1919 року вулиця як і зараз має назву Леніна. 
На цій вулиці крім Палацу піонерів є немало пам'яток історії та культури. Єлисаветградський смольний обласний музично-драматичний театр Кропивницького, сквер Воровського, обласний краєзнавчий музей.
Уявлення про діяльність закладу у 70–ті роки дає План масових заходів серед піонерів і школярів м. Кіровограда на 1969-70 навчальний рік: тут і огляди-конкурси кращих філателістів, сучасної пісні, піонерської пісні, на кращу ігротеку, фотоконкурси, зльоти іменних знавців «Ми пам'ятаємо їх імена», Червоних слідопитів, КІДовців, «Юність планети», експедиційних загонів «Тобі, моя Батьківщина», воєнізована гра, зустріч школярів з воїнами, форуми, наради, семінари для класних керівників та старших піонервожатих, пошукова робота. 
Не одне покоління гуртківців виросло з тих пір в стінах нашого закладу, змужніли і фізично, і духовно, отримали майбутню професію саме тут, стали відомими в Україні та за її межами. А багато хто й сам став наставником молоді, працював і працює в нашому закладі. 
З початку 70-тих по 90-ті роки в закладі працювали найбільш титуловані майстри позашкільної справи. Степаненко Станіслав Макарович - заслужений працівник культури, керівник духового оркестру «Зміна», Коротков Анатолій Єгорович - заслужений працівник культури, керівник першого у місті дитячого хореографічного колективу – «Пролісок» Макода Микола Павлович - заслужений працівник культури України, керівник зразкової хорової капели «Соловейко».
Цей перелік можна продовжувати і продовжувати: авіамоделізм, шахи, шашки, спортивний туризм, декоративно-прикладне мистецтво та ін.
Наприкінці 80-тих у Палаці піонерів працювали крім трьох заслужених працівників культури ще 65 педагогів: серед них 16 осіб було нагороджено медаллю «Ветеран праці», 2-м - присвоєно звання «Відмінник освіти СРСР», 10-ти – «Відмінник народної освіти УРСР».
З 1974 року у Палаці працює наш завуч - Світлана Федорівна Титова, з 1975 - директор Людмила Володимирівна Листопадова. Їхня велика заслуга у тому, що вони згуртували педагогічний колектив на високі здобутки.
Всього у Палаці піонерів 80-х років працювали 178 гуртків, в яких займалося приблизно 2000 дітей.
Палац піонерів і школярів перетворився у справжній центр методичної, масової та гурткової роботи не тільки міста, а й всієї області.
Палац творчо працював у багатьох напрямках: естетичному, технічному, фізичному, прикладному. Палац - це центр, тому що районні та міські будинки, а на той час багатопрофільних установ в області було 34 (не враховуючи станції техніків, натуралістів, туристів), могли отримати тут допомогу. Це і обласні семінари для методистів, культорганізаторів, керівників гуртків, обласні конкурси, фестивалі, зльоти, гляди, свята.
Усіма формами масової роботи Палац за рік обслуговує приблизно 10 тисяч учнів. Саме тут починаються різноманітні цікаві і корисні справи. Тут юні кіровоградці зустрічалися з ветеранами праці, учасниками Великої Вітчизняної війни, письменниками, композиторами, художниками.
В 1982 році колектив Палацу нагороджений Почесною Грамотою ЦК ЛКСМ і Міністерства освіти за активну участь в республіканському огляді роботи Будинків і Палаців піонерів.
З 1992 року наш заклад вже називається обласний дитячо-юнацький центр або ДЮЦ.
У вересні 1993 року ДЮЦ урочисто відзначив рік з дня відкриття. Завдяки новому приміщенню покращилась і поглибилась вся робота колективу. Відбулися зміни в структурі закладу, з'явилися нові форми роботи з дітьми.
На початку 90-х в ДЮЦі працює 9 гуртків, технічного профілю, 5 - туристичного, 4 - спортивного, 136 гуртків художньої творчості та 85 різного профілю (такі як фольклорний клас, школа юних менеджерів, яку заснував Ігор Ізрайлович Винокуров у 1991 році). 
У травні 1999 року в Києві відбувся Всеукраїнський конкурс проектів на кращу сучасну модель позашкільного закладу. Академія Педагогічних Наук України високо оцінила цю модель і визнала її одним з кращих конкурсних проектів.
Сьогодні структура закладу дещо змінилася. Скажімо, немає вже гуртків технічного, спортивного профілю. В центрі працює 5 відділів: методичний, масовий, художній, декоративно-прикладний та ресурсно-інформаційний центр.
Заклад сьогодні - це багатопрофільна установа, яка налічує більш як чотири тисячі дітей віком від 5 до 23 років, це понад 200 гуртків та більш як 100 педагогів.
Досягнення педагогічного колективу закладу:
- 10 колективів закладу мають звання «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив»;
- серед педагогів ОЦДЮТ 20 удостоєнні звання «Відмінник освіти України»;
- орденами ім. Софії Русової нагороджені Л.В. Листопадова, С.В. Матрос, А.М. Чанковська;
- званням «Заслужений працівник культури АР Крим» та орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня – нагороджена Чайковська Г.Є.;
- Л.В. Листопадова нагороджена званням «Заслужений працівник освіти України» та обласною премією ім. Василя Сухомлинського.
Наш позашкільний заклад сьогодні перетворився у справжній науково-дослідний центр апробації нового змісту навчання, педагогічних технологій, глибокого осмислення інноваційних процесів, створення умов для саморозвитку особистості.

 
© 2012 Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості