Позашкілля України в процесі реформування

Кардинальні зміни, які сьогодні відбуваються в усіх ланках освіти, віддзеркалюються і у системі позашкілля. Багато нормативних документів знаходяться у статусі проектів і обговорюється громадськістю. Тому узгодження позицій щодо поточних процесів, які відбуваються у повсякденній діяльності позашкільних закладів освіти у масштабах держави, окреслення перспективних шляхів розвитку системи позашкільної освіти України є актуальним завданням для інституцій, які займаються методичним забезпеченням змісту позашкільної освіти та розробкою її стратегічного розвитку є умовою поступових змін, які базуються на зрозумілих вимогах та правилах. Тому методологічний семінар з позашкільної освіти організований Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова, Інститутом модернізації змісту освіти та Міжнародної Асоціації позашкільної освіти (МАПО), який відбувся 31 січня на базі університету імені. Драгоманова, зібрав представників позашкілля з усіх куточків України.

Учасників семінару привітала Корецька Леся Володимирівна, начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти”. З відкритою лекцію “Що таке позашкільні освіта?” перед учасниками семінару виступила Биковська Олена Володимирівна, президент МАПО, завідувач кафедри позашкільної освіти НПУ імені. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор. Під час лекції Олена Володимирівна зробила ґрунтовний аналіз сучасного стану позашкільної освіти України, процесів, які в неї відбуваються. Відкриту лекцію “Що таке навчальна програма в позашкільній освіті?” прочитала Дейдиш Лариса Анатоліївна, начальник сектор змісту позашкільної освіти та гурткової роботи відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти”, в якій системно виклала вимоги до навчальних програм, що використовуються в освітньому процесі позашкільних закладів. Після лекцій учасники семінару отримали вичерпні відповіді на свої запитання, а також сертифікати.

Від Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості в роботі семінару взяли участь Войчук В.О. – заступник директора з навчально-виховної роботи та Долгополова Н. К. – завідувач методичним відділом.

Долгополова Н. К. – завідувач методичним відділом
Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості


Вас повинно також зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *