Якість позашкільної освіти – стратегічний напрямок її розвитку
Сьогодні, 21 січня 2021 року, відбулася важлива подія для позашкілля — міжрегіональний онлайн-міст Кіровоградської, Миколаївської, Черкаської областей “ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА: СЬОГОДЕННЯ І ПЕРСПЕКТИВИ“, до якої долучилися представники закладів позашкільної освіти, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування із зазначених регіонів.
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tcb/1.5/16/1f538.png)
![👉](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/taa/1.5/16/1f449.png)
З вітальними словами до учасників онлайн-мосту звернулися: Алла Бондар – заступниця Голови Державної служби якості освіти України, Олена Биковська – президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти (МАПО), завідувач кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор; Дмитро Лінько – заступник голови Кіровоградської обласної ради та Валерій Данилевський – голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту Черкаської обласної ради. Анастасія Чубіна, заступниця міського голови міста Черкаси.
![](http://ocdut.kr.ua/wp-content/uploads/2021/01/Бондар-min-1024x561.png)
![](http://ocdut.kr.ua/wp-content/uploads/2021/01/bukovska-1024x551.png)
![](http://ocdut.kr.ua/wp-content/uploads/2021/01/2021-01-21_112121-min-1024x549.png)
З рекомендаціями щодо успішного формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти виступила Олена Колінко, начальник відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області.
Директор комунального позашкільного навчального закладу “Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості”, керівник Кіровоградського відділення МАПО Ганна Суркова представила учасникам виступ «Освітнє середовище, управлінська діяльність у внутрішній системі забезпечення якості освіти у закладах позашкільної освіти», в якому зупинилася на перших кроках щодо створення системи внутрішнього контролю якості освіти у закладі позашкільної освіти.
![](http://ocdut.kr.ua/wp-content/uploads/2021/01/изображение_viber_2021-01-21_12-11-06-min.jpg)
З першим досвідом створення системи забезпечення внутрішньої системи якості освіті також виступили – Лариса Щукіна, директор обласного Будинку художньої творчості Миколаївської обласної ради та Юлія Темченко, директор Черкаської дитячої музичної школи № 1 ім. М. В. Лисенка.
Такі заходи, як онлайн-міст, допомагають позашкільникам зорієнтуватися у першочергових діях щодо створення системи забезпечення якості освіти у кожному окремому ЗПО, оперативно обмінюватися корисною інформацією, спільно обговорювати актуальні проблеми, знайомитися з успішним досвідом.
Це була перша зустріч в представленому форматі. Організатори планують і надалі проводити подібні заходи для обговорення важливих питань, надання методичної допомоги, роз’яснення та узгодження позицій.
![🤗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t10/1.5/16/1f917.png)