Регіональна інтернет-конференція

Етичне лідерство, або кожен може бути лідером

Всі ми бачили картинку, де показують роль справжнього лідера. Саме ту, де лідер веде цілу команду за собою. Лідер – це перший, той, що показує нам шлях, досвід у нього може бути, а може здобувати його разом з нами. У справжнього лідера є стержень, який не дає йому зломитись у різних обставинах.

Почнемо з того, що у понятті «етичний лідер» йдеться і про характер, і про спрямованість людини, яка називає себе лідером. Що ж таке етика? У даному контексті етика виступає як мірило моралі та моральності, а саме: наскільки лідер високоморальна людина, як він ставиться до своїх однодумців чи інакомислячих підлеглих, яких дій застосовує, чи готовий він разом вчитися новому досвіду та працювати, не покладаючи рук?! У сьогоденні ці питання є настільки актуальними, що їхнє обговорення незабаром може конкурувати із багатьма відомими філософами, які розмірковували про демократію, свободу, рівність. Питання лідерства актуальне для кожної країни, кожної великої та маленької спільноти, яка об’єднується задля якоїсь цілі. І для кожного, хто виявить бажання бути лідером, поняття «етика» та «лідерство» матимуть свій суб’єктивний характер, кожен бачитиме їх через призму своїх уже сформованих цінностей.

Коли ми чуємо «лідер», то вкладаємо в це поняття харизми того, хто має силу та волю когось очолювати. І розуміємо, що харизма є у кожного, але чи достатньо лише її, щоб досягнути цілі якомога ефективніше? Так, тут потрібні ще й знання того, хто хоче бути лідером, бо дуже багато випадків в історії, коли харизма не завжди була запорукою успіху. Вміння вчитися та швидко адаптуватись до ситуації - ось ще одна з ключових властивостей лідера. Ставши лідером, важливо пам’ятати, що світ так швидко змінюється, а під його вимоги треба вміти підлаштовуватись, щоб бути завжди актуальним і компетентним. Вимогливість не лише до оточення, а найперше самого до себе. Вимогливість не повинна виступати обмежувачем діяльності, а певним стимулом до творчого підходу та бажання бути кращим, ніж вчора.

Після вимогливості за важливістю ми можемо поставити гнучкість. Гнучкість – це не зміна напряму діяльності, а здатність її видозмінити для максимальної користі. Наприклад, усім відома корпорація Aplle у різних країнах світу має багато дочірніх підприємств, на яких використовується низькооплачувана праця. Тім Кук, ставши лідером даної корпорації оголосив про зміну певних пріоритетів, чим проявив свою гнучкість до обставин моральні якості т впевнений погляд у розвитку своєї компанії. В усіх офісах корпорації робота відбувається за використання відновлювальної енергії. Особливо важливим є намір та дії Кука у розробці та впровадженні різноманітних освітніх технологій, метою котрих є допомога багатьом людям стати розробниками та згодом долучитись до ІТ сфери.

Дуже багато відомих бізнесових, політичних діячів у світі наголошують на тому, що «справжній лідер ніколи не обманює насамперед себе». 

Ми, як учні закладу загальної середньої освіти, можемо спробувати себе у якості лідерів, залучаючись до шкільного самоврядування, допомоги волонтерам та у якості самих волонтерів. 

У нашому закладі вже кілька років успішно діє учнівська волонтерська організація. Основним завданням даної організації є надання посильної допомоги усім, хто її потребує. Багато років ми є активними учасниками акцій щодо надання допомоги безпритульним тваринам.

Також шкільне самоврядування долучалось до організації та проведення акції щодо зібрання коштів у рамках ВБФ «Серце до серця».

На сьогодні ми активно співпрацюємо з БО «Серця матерів Кіровоградщини». Ми збираємо макулатуру та кришечки для потреб військових, для якихось ресурсних матеріалів, які необхідні самим волонтерам. Проводимо різноманітні акції та флешмоби на підтримку військових. На години спілкування та бесіди наші педагоги залучають військовослужбовців т учасників АТО/ООС.

Розкрити в собі етичного лідера зможе кожен, якщо цього забажає. На нашу думку, особливо важливим є волонтерство у роботі з дітьми, які мають особливі освітні потреби. З 2013 року у НВК №26 м. Кропивницький інтегровані спеціальні класи. Ми вирішили разом з педагогами та старшими товаришами допомогти дітям адаптуватись у нашому закладі. А як це можна зробити, запитаєте ви? Дуже просто. Усі люблять увагу, а особливо, коли вона є щирою. Координатором учнівського самоврядування за підтримки адміністрації та учнівського колективу було вирішено організовувати спільні заходи, які допоможуть показати значущість кожної дитини. Як приклад, ми провели разом багато навчальних та розважальних екскурсій до музеїв, бібліотек міста. Дуже гарною ініціативою, на наш погляд, є проведення спільних свят та годин спілкування. Якщо це учні початкових класів, то ми до них на свята приходимо у ролі казкових героїв, мультфільмів і всі разом розігруємось якусь історію та веселимось. Нещодавно ми разом завітали до дитячої бібліотеки імені Тараса Шевченка, де нам співробітники презентували свою нову експозицію, присвячену видатному українцеві, величному Кобзарю. У жовтні минулого року наш заклад приймав участь у Всеукраїнському «ХештегМарафон «Traffic Challenge». Велика публічна акція була спланована на 23 жовтня, а це якраз під час канікул. Ми, як учнівське самоврядування організували найактивніших та найініціативніших учнів закладу для вирішення транспортної проблеми поблизу школи. Прийшли і вчителі, і учні, і батьки.

Таким чином, ми хочемо наголосити, що для лідера повинна бути зрозумілою мета: а для чого йому ця діяльність, яку користь він принесе людям, середовищу, а вже потім собі. Кожен може стати лідером у величезному розмаїтті напрямів діяльності, але головним повинно бути людяне ставлення до оточення, тоді ти будеш справжнім лідером і тебе підтримають.

Використані джерела:

  1. https://www.iofc.org/uk/yakyiv-vin-etychnyi-lider
  2. https://pidruchniki.com ;
    https://business.tutsplus.com .

Доволі цікава стаття, мене порадувало, те що ви допомагаєте дітям з особливими потребами саме в такий цікавий та пізнавальний спосіб, але як на мене, то недоліком є недостатня кількість висвітлених рис етичного лідера. Бажаю продуктивної праці та успіху у ваших починннях!

Цитувати Гість від 24 Квітня, 2020, 12:09 am

Доволі цікава стаття, мене порадувало, те що ви допомагаєте дітям з особливими потребами саме в такий цікавий та пізнавальний спосіб, але як на мене, то недоліком є недостатня кількість висвітлених рис етичного лідера. Бажаю продуктивної праці та успіху у ваших починннях!

Макаринський Руслан, Голованівський РПД.

 

Цитувати Гість від 24 Квітня, 2020, 12:09 am

Доволі цікава стаття, мене порадувало, те що ви допомагаєте дітям з особливими потребами саме в такий цікавий та пізнавальний спосіб, але як на мене, то недоліком є недостатня кількість висвітлених рис етичного лідера. Бажаю продуктивної праці та успіху у ваших починннях!

Макаринський Руслан, Голованівський РПД

Доволі цікава стаття, мене порадувало, те що ви допомагаєте дітям з особливими потребами саме в такий цікавий та пізнавальний спосіб, але як на мене, то недоліком є недостатня кількість висвітлених рис етичного лідера. Бажаю продуктивної праці та успіху у ваших починннях!

Макаринський Руслан, Голованівський РПД.

Доволі цікава стаття, мене порадувало, те що ви допомагаєте дітям з особливими потребами саме в такий цікавий та пізнавальний спосіб, але як на мене, то недоліком є недостатня кількість висвітлених рис етичного лідера. Бажаю продуктивної праці та успіху у ваших починннях!

Макаринський Руслан, Голованівський РПД.

Доволі цікава стаття, мене порадувало, те що ви допомагаєте дітям з особливими потребами саме в такий цікавий та пізнавальний спосіб, але як на мене, то недоліком є недостатня кількість висвітлених рис етичного лідера. Бажаю продуктивної праці та успіху у ваших починннях!

Макаринський Руслан

Голованівський РПД


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої призвище, ім’я та/або заклад освіти, який Ви представляєте.