Регіональна інтернет-конференція

Роль громадянського суспільства у формуванні толерантності

Москаленко Інна Миколаївна,

керівник євроклубу "Євроленд"

Олександрівський районний центр дитячої та юнацької творчості

Перш ніж писати статтю, я вирішила прочитати думку людей, які обґрунтували поняття толерантність, та яку визначну роль відіграє суспільство в нашому середовищі. Що громадськість думає про сьогодення, культуру нашої нації, цінність людського життя, розуміння, терпимість та просто про людське ставлення один до одного.
Останнім часом дивлячись новини по телебаченню, спостерігаючи за українським суспільством в соціальних мережах, так просто на вулиці і розумієш що все не так добре, як пишеться в книгах, в журналах та статтях про толерантність. Життя показує те, що наше суспільство чекаючи гарних змін в житті просто починає деградувати або шукаючи кращого життя від’їджає за кордон, щоб елементарно відчути себе людиною, знайти там собі заробіток. Та як наслідок- в людей немає потім бажання повертатися на Батьківщину. Чому? Тому що, незважаючи на іншу мову, культуру та традиції тієї чи іншої країни кожен хоче відчувати себе особистістю та просто людиною.
І тому постає питання, що потрібно нам , молодим, тим які люблять та шанують свою Батьківщину робити? Як спонукати друзів, однолітків на те , що потрібно виховувати в собі шанобливе ставлення до людей іншої національності, як до них проявляти терпимість та толерантність?
Як ви гадаєте? Що очікувати та вимагати від дитини, якщо дорослі самі не вміють себе поводити іноді в суспільстві та своїм негативним прикладом впливають та формують нашу думку, демонструючи насилля з екрана телевізора в новинах, просто на вулиці чи громадському транспорті?
Але звісно, що це все залежить від мене, на який бік я стану, чи я буду в світ нести добро , чи зло. Адже це стосується кожного із нас : чи малий ти ,чи старий , чи молодий - відповідати за свої вчинки повинен кожен!
Потрібно іноді думати про майбутнє, пам’ятати що від тебе залежить , яким воно буде, виховувати в собі толерантне ставлення до людей не тільки іншої національності, а перш за все до своїх рідних, близьких друзів, до людей, які знаходяться поруч з тобою. А дорослим потрібно звернути увагу на те, яких нащадків вони виховують, які принципи , та як формують ціннісну свідомість в сучасної молоді.
Дуже багато теорії в книгах та статтях ,в інтернеті щодо становлення громадського суспільства та подальшого його розвитку. Я вважаю , що це тривалий шлях для створення передумов для виховання цінностей громадянського суспільства. Без зміни теоретичних і соціально - політичних стеоретипів, без якісно нових ідей і підходів у теорії, політичній і педагогічній практиці розв’язання цієї проблеми приречене на стагнацію.
Тому концептуалізація виховання у сучасної молоді цінностей громадянського суспільства та толерантності тісно пов’язана з широким комплексом завдань із розвитку демократичної, соціальної, правової держави. А це, так само, потребує виховання особистості, яка має високу громадянськість, національну свідомість, почуття патріотизму, політику - правову культуру. Недостатній рівень засвоєння цінностей громадянського суспільства, навичок автономії, свободи і культури самоврядування є однією з причин відчуження частини молоді від суспільно-політичних і демократичних процесів в українському суспільстві.
Отже, давайте розпочнемо з себе, з цієї миті, будьмо толерантними! Пам’ятаємо, що добро, сердечність, терпимість до інших, любов та повага -вони повинні бути нашим життєвим кредом! Давайте разом творити добро, здійснювати чиїсь мрії! Адже , посмішка та чиясь подяка в очах гріє твоє серце і ти розумієш, що не потрібно чекати на диво,а це диво ти можеш створити самостійно. І тоді до тебе приходить свідомість, що не таке погане життя, наш світ та суспільство!

Добрий вечір, які ви заходи проводили в цьому навчальному році до Дня Толерантності?

У вас дуже активний євроклуб і ми відкриті стосовно Вас до співпраці.

 

Видалений користувач відреагував на цей запис.
Видалений користувач

Удовіченко Ірина Петрівна (керівник гуртка "Євроклуб "Діалог")

Комунальний заклад"Центр дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради"

Звісно, толерантність сьогодні дуже важлива. Ми усі живі люди і хочемо до себе відповідного ставлення.

Я вважаю, що над собою слід працювати і вдосконалюватися, це те, що я і роблю на своєму гуртку, разом з гуртківцями. Це різноманітні заходи До Дня толерантності, миру, доброти та наші довгострокові проекти. На наші проекти ми залучаємо Євроклуби не тільки району, області, а і України. Тому ми, і  Вас запрошую до співпраці!

Видалений користувач відреагував на цей запис.
Видалений користувач

Я Вам вдячна за гарні відгуки! В цьому навчальному році ми продовжуємо свій проєкт :"Європейські цінності в житті українців"

Мета проєкту:

Поглиблювати знання про культуру, традиції, історію та європейські цінності ЄС.

залучити вихованців Євроклубу «Євроленд» до волонтерської та благодійної  діяльності   через допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

І тому в цьому навчальному році ми продовжуємо свою діяльність, і провели  Акцію : "Срібні ниточки між берегами" та в підтримку дітей з освітніми потребами провели щорічну благодійну ярмарку : "Хай в кожному серці живе доброта", 16 листопада провели тренінг : "Толерантність врятує світ!", заняття "Добро об'єднує серця",А ще плануємо провести невеличке свято зі святим Миколаєм та зробити їм невеличкий солодкий стіл.

Видалений користувач відреагував на цей запис.
Видалений користувач

Дякую ,Удовіченко Ірина Петрівна (керівник гуртка "Євроклуб "Діалог") за гарні слова і ми завжди відкриті до співпраці з іншими Євроклубами!!! Ми за зміни, за добро в серці та в діях, і любимо товаришувати!!!

Видалений користувач відреагував на цей запис.
Видалений користувач
Цитувати Гість від Грудень 18, 2019, 10:45 am

Москаленко Інна Миколаївна ( керівник гуртка Євроклуб "Євроленд").

Я Вам вдячна за гарні відгуки! В цьому навчальному році ми продовжуємо свій проєкт :"Європейські цінності в житті українців"

Мета проєкту:

Поглиблювати знання про культуру, традиції, історію та європейські цінності ЄС.

залучити вихованців Євроклубу «Євроленд» до волонтерської та благодійної  діяльності   через допомогу дітям з особливими освітніми потребами.

І тому в цьому навчальному році ми продовжуємо свою діяльність, і провели  Акцію : "Срібні ниточки між берегами" та в підтримку дітей з освітніми потребами провели щорічну благодійну ярмарку : "Хай в кожному серці живе доброта", 16 листопада провели тренінг : "Толерантність врятує світ!", заняття "Добро об'єднує серця",А ще плануємо провести невеличке свято зі святим Миколаєм та зробити їм невеличкий солодкий стіл.

 

Цитувати Гість від Грудень 17, 2019, 6:37 pm

Добрий вечір, які ви заходи проводили в цьому навчальному році до Дня Толерантності?

У вас дуже активний євроклуб і ми відкриті стосовно Вас до співпраці.

Москаленко Інна Миколаївна ( керівник Євроклубу "Євроленд").

Добрий вечір!   В цьому навчальному році до Дня Толерантності ми провели такі заходи:

Тренінг на тему : "Толерантність врятує світ!", Акція : " Срібні ниточки між берегами", Благодійна ярмарка : "Хай в кожному серці живе доброта", а також плануємо організувати солодкий стіл з подарунками  до Дня  Святого Миколая для дітей з обмеженими фізичними можливостями.


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої призвище, ім’я та/або заклад освіти, який Ви представляєте.