Регіональна інтернет-конференція


Тези Видибури Мілани

Цитата

Шановні друзі, мабуть ніхто не буде сперечатися з приводу того, що у сучасному світі економічний розвиток країн визначається не природними ресурсами і не обсягами промислового виробництва, а сукупною здатністю суб’єктів господарювання до впровадження нових ідей, тобто інновацій. Під інновацією розуміється процес доведення наукової ідеї або технічного винаходу до стадії практичного використання, що приносить дохід, а також пов'язані з цим процесом техніко-економічні та інші зміни у соціальному середовищі. Ефект від інновації обов’язково можна виміряти. Ним стане  економічний, науково-технічний, комерційний, соціальний, ресурсний або екологічний результат. Прикладом цього може слугувати інновація 2009 року, винахід  так званої пірингової платіжної системи та криптовалюти біткоїн (BTC) головним нововведенням якої став блокчейн - ланцюжок блоків, у яких записуються транзакції біткоїна. Блокчейн став використовуватися  і при  голосуванні, і фіксуванні права власності, цифрової ідентифікації особистості, міжнародних платежів,тощо. Як бачимо, технологічна інновація під назвою  (блокчейн) спричинила хвилю змін в інших сферах світового господарства.

Мабуть буде доцільним запитати, що потрібно для того, щоб народилася, ідея та стала інновацією? На нашу думку  без знань, без освіти  - не обійтися. Рушійною силою цього процесу є освіта. Вона не лише готує кадри, які придумують ідеї, але й закладає культуру підприємництва та інновацій. Прикладом цього може слугувати Стенфордський університету,який  сьогодні називають  Кремнієвою долиною, відомою як  один  з найбільших у світі освітніх та наукових центрів, де генеруються ідеї та знаходять своє практичне втілення (Ілон Маск, міжпланетний простір).

Отже  приходимо до висновку, що інновація це майже завжди плюс, це - перспективно. Не були б ми патріотами, якби цю тезу ми не довели на прикладі нашої держави. Будемо відверті. Україна за своїм інноваційним потенціалом не попореду всієї планети, але й не пасе задніх. Міністерство цифрової трансформації України створило по-справжньому проривну річ у цифровізації країни запустивши першого у світі цифрового паспорта,-  мобільного додатку «ДІЯ». Ця інновація є стратегічним напрямком розвитку електронних адміністративних послуг у країні  і виступає як спосіб  ефективного спілкування громадян із урядовими структурами. «Дія» є достить зручною: не виходячи з будинку ти отримуєш купу потрібних тобі послуг, при цьому ще й час економиш. «Дія» це ще й сервіз під час війни.   Серед перспективних інновацій  в Україні також можна назвати Інтернет-технології в галузі «освіта», які дають можливість: автоматизувати процес навчання, систематизувати його і виконувати завдання максимально швидко і легко; Тож ми, як здобувачі освіти «ЗА»  новітні технології, які, адже вони сприяють розвитку дитячого мозку, надають можливість більш глибше і гармонійно розвивати особистість, підкреслити її індивідуальність та унікальність. При цьому вчителі також  позитивно  сприймають технології та активно їх використовують. Серед «мінусів» новітніх технологій у дитячій освіті можна назвати залежність від гаджетів, соціальна ізоляція дитини, зниження фізичної активності. Але при правильному регулюванні – це все  можна скоригувати.

Разом з тим слід зазначити, що інновація приносить не лише прибуток, а й несе в собі ризик. Він хоч і несе в собі  ймовірнісний характер, який полягає у частковій або повній втраті прибутку чи недоотриманню доходу. Ризики виникають, в результаті прийняття певних управлінських рішень, пов'язаних з будь яким видом інноваційної діяльності. А щоб цього не сталося – важливим є планування, прогнозування, аналіз та синтез даного процесу.

ВИДИБУРА МІЛАНА, гурток «Основи учнівського самоврядування»

Будинок дитячої та юнацької творчості Кам’янецької селищної ради Кіровоградської області

Цитата

Доброго ранку, ліцей номер 1 ГСР, команда феміда питає:Як стартапи можуть використовувати інновації для вирішення соціальних проблем? Які приклади успішних соціальних інновацій ви знаєте?

Цитата

Доброго ранку команда феміда питає: Які ролі відіграють стартапи в інноваційному процесі? Які переваги та виклики вони зустрічають на шляху до реалізації своїх ідей?


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої прізвище, ім’я та/або команду, заклад освіти, який Ви представляєте.