Студія образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “Писанка”

Дата заснування: 1994 рік.
Вік/кількість вихованців: 7-14 років / 95 вихованців.
Профіль: образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.
Короткий опис діяльності:
Вихованці студії «Писанка» ще змалечку починають оволодівати тонкощами образотворчого мистецтва, ліплення народної іграшки, декоративного розпису, писанкарства; знайомляться з історією, культурою звичаями українського народу, творами видатних митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва України й зарубіжжя.
Діти беруть активну участь у мистецьких, благодійних акціях і створюють власні проекти. Студія реалізувала проект з вивчення та збереження стародавніх українських свят «Сонцеворот», який допоміг долучити дітей до відродження забутих святкувань через створення атрибутики обрядів і звичаїв та безпосередню участь у них.
Більше 15-ти років при студії працює «Недільна школа писанкарства для батьків і дітей». Даний курс є унікальним явищем в освіті Кіровоградщини, адже вся родина працює поруч, разом. Така спільна праця зближує, дає батькам можливість зануритись у світ захоплень своїх дітей.

Керівники колективу:
Стороженко Світлана Василівна, Відмінник освіти України, Живопис, композиція та декоративний розпис;
Приходько Крістіна Анатоліївна, керівник гуртків “Тістопластика”, “Шляхетний фетр”.
В студії викладаються предмети:

  • живопис;
  • композиція;
  • ліплення;
  • декоративний розпис;
  • писанкарство.

Нагороди:
Вихованці «Писанки» багаторазові лауреати і дипломанти конкурсів, фестивалів міжнародного, всеукраїнського та обласного рівнів.

  • дипломант І та II ступеню Всеукраїнського конкурсу великодньої атрибутики і писанок «Ой нумо, нумо заплетемо шума», м. Київ (2010);
  • дипломант І та III ступеню Всеукраїнського конкурсу писанкарства «Воскресни, писанко!», м. Київ (2010,2012);
  • дипломи І, II, III ступенів Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі у номінаціях «Образотворче мистецтво», «Писанкарство», «Ліплення», м. Кіровоград (2009, 2010, 2012, 2016);
  • дипломи І ступеню Всеукраїнського конкурсу «Різдвяна зірка», Національний музей народної архітектури та побуту України (2013);
  • дипломант І, II, та III ступенів виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» м. Київ (2009,2010,2011,2012,2013,2014,2015,2016).

У 2009 році за високий професійний рівень та плідну творчу діяльність Міністерство освіти і науки України нагородило студію «Писанка» почесним званням «Зразковий художній колектив».
У 2013 році – почесним званням «Народний художній колектив».

Розклад занять Народного художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» (2023-2024)


Подати заявку