Регіональна інтернет-конференція


Штучний інтелект як вагомий інструмент сталого розвитку з відповідальним використанням людством (Суконько Богдан Олександрович, учасник команди «Ліга допомоги»)

Цитата

Суконько Богдан Олександрович,

учасник команди «Ліга допомоги»

Олександрівського парламенту дітей

(вихованець гуртка «Шанс»)

Керівник: Вікторенко Олена Іванівна

Особисто для мене, у сучасному світі все більше уваги приділяється сталому розвитку: концепції, що передбачає збалансоване поєднання економічного зростання, соціального добробуту та екологічної відповідальності. В умовах сьогодення, коли технологічний прогрес активно змінює всі сфери людського життя, штучний інтелект стає одним із ключових інструментів для досягнення Цілей сталого розвитку. У суспільстві виникає неабиякий попит на інновації, які можуть покращити якість життя, підвищити ефективність роботи та забезпечити нові можливості для розвитку. Однак разом із цими перевагами виникають і нові виклики, особливо у сфері прав людини.

За словами доцента Київського національного університету ім. Т. Шевченка Світлани Кравчук, інформатизація суспільства та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій стали невіддільною частиною нашого життя. Вони забезпечують швидкий доступ до інформації та відкривають нові горизонти для людства в реалізації цілей сталого розвитку. Саме  штучний інтелект - інноваційний шлях до їх втілення. Проте користуючись можливостями штучного інтелекту, потрібно не перетнути межу щодо захисту приватності та конфіденційності.

Беручи до прикладу  Ціль сталого розвитку №7 «Доступна та чиста енергія» спрямована на забезпечення загального доступу до надійної, стійкої та сучасної енергетики. Штучний інтелект відіграє важливу роль у досягненні цієї мети завдяки використанню алгоритмів системи машинного навчання, аналізуючи енергоспоживання в реальному часі та прогнозуючи потреби. Це допомагає зменшити енергетичні витрати та запобігати перевантаженням мережі.

Одним із яскравих прикладів є компанія Google, яка використовує ШІ для оптимізації енергоспоживання своїх дата-центрів. Завдяки алгоритмам машинного навчання, Google змогла знизити споживання енергії на 40%, що суттєво зменшило викиди вуглецю. Цей підхід не лише позитивно вплинув на екологію, але й дозволив компанії зекономити значні кошти.

Ціль сталого розвитку №9 «Промисловість, інновації та інфраструктура» спрямована на розвиток стійкої промисловості, інноваційних технологій та сучасної інфраструктури. Машинний інтелект  сприяє досягненню цієї мети завдяки таким можливостям:  допомагає створювати нові екологічні матеріали для будівництва та виробництва; швидке прототипування 3D-друку  практичніших й витриваліших матеріалів, що мають властивість біорозчинного пластику. Це широкий спектр використання штучного інтелекту від зведення першого в Україні 3D-будинку в межах унікального благодійного проєкту «Об'єднані заради допомоги» в Ірпені на Київщині до виготовлення адаптованих деталей боєприпасів на 3D-принтері українськими військовими інженерами та волонтерами.

Отже, штучний інтелект має значний потенціал у досягненні сталого розвитку, адже його можливості сприяють розв’язанню екологічних, економічних та соціальних викликів сучасного світу. Водночас його використання повинно базуватися на відповідальному підході, що враховує етичні, правові та соціальні аспекти. Лише гармонійне поєднання технологічного прогресу та принципів сталого розвитку дозволить зберегти баланс між потребами сьогодення та інтересами майбутніх поколінь.

 

Цитата

Доброго ранку команда Феміда питає:Які необхідні умови для успішного впровадження ШІ в проекти, спрямовані на досягнення ЦСР, особливо в країнах, що розвиваються? Розгляньте питання інфраструктури, наявності кваліфікованих кадрів та фінансування.

 


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої прізвище, ім’я та/або команду, заклад освіти, який Ви представляєте.