Регіональна інтернет-конференція


Інновації: переваги, недоліки, перспективи (Серов Роман та Гарбовська Юлія - ПД Кетрисанівської ТГ)

Цитата

Цілі сталого розвитку - це глобальна програма, яку прийняли 193 країни у 2015 році, і її мета полягає в забезпеченні сталого розвитку світу до 2030 року. Ця програма включає 17 цілей, які охоплюють такі сфери, як боротьба з бідністю, зменшення нерівності, забезпечення якісної освіти, покращення здоров'я та добробуту населення, зменшення впливу на клімат, збереження природних ресурсів та інші.

Цілі сталого розвитку є дуже важливими, оскільки вони стосуються нас всіх, незалежно від віку, статі, релігії та національності. Ці цілі надають нам можливість покращити якість свого життя та життя майбутніх поколінь, а також зробити світ кращим місцем для проживання.

Для моєї країни та моєї громади цілі сталого розвитку є також надзвичайно важливими, оскільки вони допоможуть забезпечити сталість розвитку, зберегти та раціонально використовувати природні ресурси, зменшити вплив на довкілля та покращити якість життя людей.

Ми повинні зрозуміти, що кожен із нас має можливість допомогти у досягненні цілей сталого розвитку. Наприклад, ми можемо зменшити своє використання пластику, дотримуватися засобів збереження енергії, підтримувати розвиток альтернативних джерел енергії та багато іншого.

Оскільки будь-яку справу варто починати з себе, ми можемо підтримувати реалізацію цілей сталого розвитку на рівні громади шляхом активної участі у різноманітних програмах та ініціативах, спрямованих на досягнення цих цілей. Кожен з нас має можливість допомогти у їх реалізації.

Ціль 9 «Промисловість, інновації та інфраструктура» говорить про розвиток якісної, надійної, сталої та доступної інфраструктури, яка базується на використанні інноваційних технологій, у тому числі екологічно чистих видів транспорту.

Власне, поняття інфраструктури (від інфра… і структура) — це сукупність специфічних форм, методів і процесів, а також різноманітних споруд та комунікацій, що забезпечують загальні умови і нормальне функціонування економічної, соціальної, екологічної та інших галузей життєдіяльності суспільства, його відтворення і розвиток.

Щоб краще зрозуміти, що таке інфраструктура, розглянемо її основні особливості:

  • Вона спрямована на те, щоб забезпечувати наші потреби (матеріальні, соціальні, духовні).
  • Вона створена людиною і є частиною матеріальної культури (тобто, систему гірських струмків не можна назвати інфраструктурою).
  • Інфраструктура потребує обслуговування для підтримання її в працездатному стані.
  • Для підтримки працездатності вона потребує періодичного ремонту і заміни окремих елементів. При цьому існують типові поломки, для яких зазвичай заздалегідь підготовлені способи швидкого ремонту.
  • Фінансові витрати на плановий і позаплановий ремонт зазвичай свідомо пораховані, що дає змогу прогнозувати, у скільки обійдеться експлуатація інфраструктури за певний період.

Приклади та види інфраструктури

  1. Соціальна.

Основне завдання соціальної інфраструктури – забезпечення сприятливих умов для життя суспільства. Вона забезпечує людям можливість комфортно жити, працювати і відпочивати, а також можливість розвиватися і зміцнювати здоров’я.

  1. Транспортна, що забезпечує перевезення людей і транспортування вантажів, а також обслуговування підприємств, пов’язане з різними транспортними завданнями.

До неї входять дороги та інші шляхи сполучення, вокзали, станції, аеропорти, термінали, дорожнє та сервісне обладнання, а також підприємства та установи, які вирішують завдання, так чи інакше пов’язані з транспортом.

Транспортна інфраструктура має величезне значення для будь-якої країни, оскільки від її ефективності залежать усі сфери життя суспільства. Вона необхідна для нормального функціонування економіки, доставки товарів від виробників до споживачів, забезпечення експорту та імпорту, надання людям можливості подорожувати різними способами.

Виробнича інфраструктура – це сукупність засобів, що беруть участь у виробництві різних матеріальних об’єктів.

Завдання виробничої інфраструктури у тому, щоб забезпечити суспільство усіма необхідними матеріальними благами. Для її правильного функціонування необхідні кваліфіковані кадри, які зможуть грамотно організувати як виробництво, а й логістику.

  1. Інформаційна – ​​це сукупність всіх матеріальних коштів, які необхідні забезпечення роботи з інформацією. Її елементами є засоби для збирання, обробки, зберігання, передачі та поширення інформації.

Розвиток інформаційної інфраструктури є необхідною умовою побудови інформаційного суспільства. Але і зараз вона відіграє вирішальну роль у реалізації прав і свобод громадян у правових державах.

Завдяки ній можуть функціонувати соціальні інституції. Вона дозволяє людям вчасно отримувати інформацію про політичну, економічну та соціальну ситуацію в їхній країні.

  1. Військова

Неважко здогадатися, що військова інфраструктура – ​​це сукупність всіх споруд та інших об’єктів, необхідні функціонування збройних сил країни.

Це всілякі місця підготовки та дислокації солдатів, бази та аеродроми, збройові склади, технічне обладнання та інше. Функція військової інфраструктури у тому, щоб забезпечити збройним силам все необхідне як етапі підготовки, і на етапі ведення бойових дій.

  1. Торгова

Торгівля – це основний спосіб розподілу матеріальних благ у світі. Для того щоб вона здійснювалася ефективно, потрібна велика кількість матеріально-технічних засобів.

Ефективна торгова інфраструктура необхідна як внутрішньої торгівлі, так зовнішньої. Без неї вироблений товар не потрапить від виробника до споживача, через що постраждають обидві сторони.

Одне з найважливіших завдань сучасного суспільства – збереження природи. Екологічна інфраструктура – ​​це комплекс об’єктів, вкладених у вирішення цього завдання.

Її основними елементами є:

  • природоохоронні організації;
  • обладнання та споруди, що захищають незасвоєні ділянки природи від антропогенних факторів;
  • система контролю людського впливу на екологію;
  • організації, що ліквідують наслідки природних та антропогенних катастроф;
  • території, що охороняються (заповідники, пам’ятники природи, зелені зони та інше).

7.Туристична інфраструктура – це сукупність усіх об’єктів, необхідних для туризму.

Це туристичні організації, галереї та музеї, театри та кінотеатри, готелі, підприємства громадського харчування та інші заклади, послугами яких так чи інакше користуються туристи.

У відповідності з міжнародними стандартами інновація визначається як кінцевий результат інноваційної діяльності, у вигляді нового або вдосконаленого продукту, впровадженого на ринку; нового або удосконаленого технологічного процесу, що застосовується в практичній діяльності чи у новому підході до соціальних послуг.

Впровадження інновацій дає можливість побачити, як товари та послуги можуть бути доставлені, якщо буде застосовано достатню людську винахідливість. Інновації ведуть до соціальних та економічних змін, враховуючи життєздатність природної системи та здоров'я громади.

Важливо визнати комплексний підхід сталого розвитку. Але інновації забезпечують необхідні ноу-хау, вимагають здатності подолати ризики, щоб уявити нові можливості. Інновації в галузі сталого розвитку відбуваються, коли підприємці та підприємства тягнуться до кращого майбутнього, щоб запропонувати чітко нові продукти, технології та способи ведення бізнесу.

Інновації мають як істотні позитивні сторони, так і не менш істотні негативні наслідки. Наприклад, позитивним є досвід виготовлення фармацевтичних продуктів, використання штучного інтелекту у різних сферах діяльності, застосування дронів у сільському господарстві та військовій інфрасуктурі.

Інфраструктура громади є середовищем комфортного мешкання і гармонійного розвитку людини.

Я вірю, що разом ми зможемо зробити світ кращим місцем для проживання і зберегти планету для майбутніх поколінь. Дякую за увагу.

Цитата

Доброго ранку, ліцей номер 1 ГСР, команда феміда питає:Які інноваційні технології найбільше впливають на екологічну стійкість? Які переваги та недоліки їх використання в боротьбі зі змінами клімату?

Цитата

Доброго ранку команда феміда питає:Які тенденції в інноваціях ви бачите на найближчі 5-10 років? Як ці тенденції можуть змінити різні галузі та повсякденне життя людей?


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої прізвище, ім’я та/або команду, заклад освіти, який Ви представляєте.