Регіональна інтернет-конференція


Інфраструктура міста на основі екологічної стійкості та соціального розвитку (Команда «Лідер»)

Цитата

Команда «Лідер»

Овсюк Інна Валентинівна, Свердлюк Ксенія Юріївна

Вихованки гуртка «Лідерство та зв’язки з громадськістю»

Керівник гуртка: Свердлюк Антоніна Ігорівна

Центру дитячої та юнацької творчості

Старокостянтинівської міської ради

 

Інфраструктура — це сукупність споруд, будівель, систем і служб, необхідних для функціонування галузей матеріального виробництва та забезпечення умов ефективної життєдіяльності суспільства.

Розрізняють виробничу (дорогипортисклади, системи зв'язку тощо) і соціальну (школилікарнібібліотекитеатристадіони та ін.) інфраструктуру. Котрі в свою чергу діляться на: економічний розвиток, соціальний розвиток, науково-технічний прогрес, екологічна стійкість.

Іноді терміном «інфраструктура» позначають комплекс так званих інфраструктурних галузей господарства (транспортзв'язокосвітаохорона здоров'я, охорона навколишнього середовища, тощо)

Міська інфраструктура — сукупність споруд, будівель, систем і служб, необхідних для функціонування міста.

Міська інфраструктура забезпечує життєдіяльність містян, і всі необхідні для цього об'єкти відносяться до неї. Вона ділиться на системи:

комунальної інфраструктури 

транспортну інфраструктуру

рекреаційну інфраструктуру

адміністративна інфраструктура

 

Сталий розвиток — загальна концепція  щодо необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їх потребу в безпечному і здоровому довкіллі.

 

Цілі сталого розвитку:

  1. Подолання бідності;
  2. Подолання голоду;
  3. Міцне здоров’я;
  4. Якісна освіта;
  5. Гендерна рівність;
  6. Належні санітарні умови та чиста вода;
  7. Відновлювальна енергія;
  8. Гідна праця та економічне зростання;
  9. Інновації та інфраструктура;
  10. Скорочення нерівності;
  11. Сталий розвиток міст та спільнот;
  12. Відповідальне споживання;
  13. Боротьба із зміною клімату;
  14. Збереження морських екосистем;
  15. Збереження екосистем суходолу;
  16. Мир та справедливість;
  17. Партнерство заради стійкого розвитку.

 

 

Соціальна складова стійкості розвитку орієнтована на людину і спрямована на збереження стабільності соціальних і культурних систем, в тому числі, на скорочення числа руйнівних конфліктів між людьми. Важливо досягнення не тільки внутрішнього балансу, а й досягти рівності між поколіннями проявляючи повагу до старших та зростати молоде покоління. Спираючись на розширення варіантів вибору людини як головну цінність, концепція сталого розвитку передбачає, що людина повинна брати участь у процесах, які формують сферу її життєдіяльності, сприяти прийняттю і реалізації рішень, контролювати їх виконання. В умовах війни соціальна складова стає більш затребуваною та її втілення стає актуальним.

Екологічна стійкість, сталого розвитку має забезпечувати цілісність біологічних і фізичних природних систем. Особливе значення має життєздатність екосистем, від яких залежить глобальна стабільність всієї біосфери. Поняття «природних» систем і проживання тварин, рослин можна розуміти широко, включаючи в них створене людиною середовище, таке як, наприклад, місто. Основна увага приділяється збереженню здібностей до самовідновлення і адаптації таких систем до змін, а не збереження їх у деякому статичному стані. Виснаження природних ресурсів, забруднення довкілля і втрата біологічного розмаїття скорочують здатність екологічних систем до самовідновлення. Тому екологічна стійкість дуже важлива, а природоохоронні ініціативи мають бути запроваджені, та працювати задля збереження навколишнього середовища.

Яскравим прикладом роботи міської інфраструктури є наше рідне місто Старокостянтинів. В ньому ефективно працюють всі екстрені служби, які не одноразово якісно реагували на надзвичайні ситуації в умовах війни і повсякчас. Багато роботи зроблено із утеплення та ремонту міських шкіл, садочків, пожежної частини, капітально відремонтували міський стадіон. Проєкти з відновлення втілювалися в життя за допомогою ініціатив небайдужих містян, адміністрації міста із залученням місцевого бюджету та іноземних грантів. Уся міська інфраструктура працює злагоджено, але є багато прогалин через війну та недостатнє фінансування, капітального ремонту потребують деяку дороги та мости, міські комунікації, парк. Місто також потребує нового будинку культури та сміттєпереробний завод. У нашому місті функціонують багато екологічних ініціатив, котрі дозволяють ще краще піклуватися про навколишнє середовище: акції із прибирання сміття, вторинної переробки сировини та захисту водних ресурсів, адже у нашому місті з’єднуюсься три річки.

Беспосередньо у нашому місті постійно проводять акції зі збору макулатури та інших відходів для вторинної переробки (пластикові пляшки та кришки). Раніше вони носили характер природоохоронних акцій, але зараз до них підключилася волонтерська складова, допомога військовим на передовій. Що два місяці учні шкіл, батьки і всі бажаючі мешканці міста несуть макулатуру в місця збору. Це вже налагоджений процес. Таким чином ми дбаємо про природу рідного краю та допомагаємо військовим.

Також у нашому місті функціонує соціальний проєкт для найменших мешканців, учнів та вихованців «Простір дружній до дитини» на основі програми «ProAction. Він втілений за допомогою швейцарського фонду «Terre des hommes», за підтримки Міністерства Франції із питань Європи, організації Swiss Solidarity, благодійного фонду «Посмішка», «Захід шанс», громадської організації «Світ у барвах» і «Центру реабілітації та відновлення» . Цей проект націлений на емоційну підтримку дітей, на психологічне розвантаження, допомогу в умовах війни. Діти мають змогу щодня провести кілька годин в дружньому колі з веселими, розвиваючими іграми, завданнями, руханками, естафетами Мають змогу для арт-терапії, та всебічного розвитку.

Можна з упевненістю сказати, багато екологічних ініціатив та соціальних проєктів працюють на благо нашого міста і ще більше звершень прагне втілити молодь Старокостянтинова для розвитку інфраструктури.

 

Цитата

Добрий день! Запитання від команди "Innovation Generation"

Які механізми моніторингу та оцінки ефективності впровадження стійких інфраструктурних рішень ви можете запропонувати?


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої прізвище, ім’я та/або команду, заклад освіти, який Ви представляєте.