В рамках роботи обласної школи педагогічної майстерності для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти області в форматі онлайн відбулося методоб’єднання керівників гуртків образотворчого та декоративно-прикладного напряму (керівник – методист Діана Волобуєва), організоване Кіровоградським обласним ЦДЮТ. На методоб’єднання зареєструвався 61 учасник з більше ніж понад 20-ти громад Кіровоградської області.
Перша частина зібрання, присвячена темі «Використання арт-терапії на заняттях гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, як засіб боротьби зі стресом та негативними емоціями», була спрямована на допомогу дітям у боротьбі з депресивними настроями; знайомству учасників з методиками, що сприяють боротьбі зі стресом та негативними емоціями.
В практичній частині методоб’єдання була висвітлена робота педагогів відділу народних мистецтв Кіровоградського обласного ЦДЮТ з образотворчого та декоративно-прикладного напряму, досвід впровадження методів арттерапії в роботі зі своїми вихованцями. Підкреслювалося, що такі нетрадиційні методи у творчості допомагають дітям подолати агресію, депресивний стан, збагачують їх позитивними емоціями, розвивають дрібну моторику та емоційний інтелект.
Також було відмічено, що сам перегляд майстер-класів дуже позитивно впливає на емоційний стан дітей, стимулює їхні творчі здібності, піднімає настрій, заспокоює у важких стресових ситуаціях та має певний арт-терапевтичний ефект. У підсумку першої частини методоб’єднання учасникам був наданий цікавий бонус у вигляді арт-терапевтичних вправ, які педагоги зможуть використовувати у роботі зі своїми вихованцями. Провела цей цікавий практикум запрошений практичний психолог з антисоціальної поведінки у дітей і підлітків у роботі з дітьми з особливими потребами – Анна Помазан.
Друга частина засідання стосувалася підготовки вихованців образотворчих гуртків Кіровоградської області до участі в номінації «Образотворче мистецтво» XXVIII-го Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі, на тему: «Партнерство заради сталого розвитку».
Учасникам були надані детальні роз’яснення стосовно розкриття тематики цьогорічного Фестивалю, були проаналізовані проблеми тогорічного Фестивалю, основні з яких – невідповідність представлених на конкурс робіт заявленій темі та неправильність заповнення реєстраційної форми для участі в конкурсі. З метою недопущення минулорічних недоліків під час методичного об’єднання учасникам був представлений майстер-клас з використанням змішаної техніки малювання від керівника гуртка «Колаж» Кіровоградського обласного ЦДЮТ, Юлії Гумирової, в якому на прикладі було показано, як можна через жанр «Образотворче мистецтво» розкрити тему цьогорічного Фестивалю – «Партнерство заради сталого розвитку».
У підсумку учасники методичного об’єднання відмітили, що отримали доцільну та змістовну інформацію. Їм також були надані корисні інтернет-ресурси для створення та монтажу відео майстер-класів, які кожен може використовувати у своїй роботі.
Керівник методичного об’єднання анонсувала систему наступних тематичних засідань направлених на модернізацію діяльності гуртків образотворчого напрямку та підвищенню якості освітнього процесу у гуртках цього напрямку.