Регіональна інтернет-конференція

політика відповідального споживання

Цитата

команда "Максимум". Бучанський район. Київська обл.

У кожного є можливість внести свій внесок у збереження навколишнього середовища: давайте не забувати про те, що грандіозні проекти часто починаються з маленьких кроків. Посадити дерево. Взяти участь у зборі сміття в своєму районі. Не витрачати папір без зайвої потреби. Вимикати всі прилади з мережі в кінці робочого дня. 

Давньогрецький філософ Фалес Мілетський писав, що щасливий той, хто здоровий тілом, сприйнятливий душею і податливий на виховання. І, якщо про здоров'я душі і тіла ми звикли дбати, то почуття відповідальності перед природою потрібно виховувати з самого дитинства. Мабуть, саме турботу про навколишній світ можна віднести до категорії нового сприйняття щастя сучасної людини.

Відповідальне споживання, про яке піде мова, полягає не тільки в розумному використанні природних багатств, але й в формуванні певної екологічної культури та засад здорового способу життя людини в XXI столітті. 

Нижче наведено прості вправи, дотримуючись яких можливо зробити свій спосіб життя екологічніше. Це реальні способи зробити свій внесок у збереження природних ресурсів. 

На роботі: 

  • Якщо ви маєте перерву на роботі довше години, вимкніть монітор - він споживає до 70% всієї енергії, необхідної для роботи комп'ютера.
  • Намагайтеся користуватися електронними версіями документів, не роздруковуючи паперові.
  • Провітрюючи приміщення, широко відкривайте вікна на короткий час. Таким чином, стіни і батареї не встигнуть охолонути. 
  • Використовуйте енергозберігаючі технології в освітленні приміщень.
  • Прикрасьте свій офіс декількома кімнатними рослинами. 

 

Вдома: 

  • Користуючись пральною машинкою, встановлюйте низьку температуру - це скоротить споживання електроенергії до 80%.
  • Пам'ятайте про те, що телевізори, комп'ютери та зарядні пристрої споживають електроенергію навіть у сплячому режимі.
  • Кип'ятіть воду в електричному чайнику або використовуйте газову плиту. 
  • Туго закривайте крани. Кожен протікаючий кран призводить до щорічної втрати води до 9000 літрів. 

Повсякденно: 

  • Ходіть в магазин з багаторазовою сумкою, вибирайте пакети з переробленого паперу. 
  • Викидайте сміття в спеціально відведені для цього контейнери.
  • Вибирайте товари та упаковку зі знаком Лісової опікунської ради (FSC™). Знак FSC («дерево з галочкою») свідчить про те, що товар або його упаковка зроблені тільки із законних джерел сировини з дотриманням найсуворіших екологічних і соціальних вимог. 
  • Вибирайте продукти в екологічній картонній упаковці

Нехай ці поради стануть для кожного з нас тими маленькими кроками, які допоможуть зберегти природу для майбутніх поколінь. Життя в стилі "еко" - це не просто модний тренд, а свого роду філософія про те, як змінити навколишній світ на краще, використовуючи при цьому прості і доступні кожному засоби. Слідувати за "еко" модою легко - в ній немає особливих правил, нових колекцій, суперництва і строгих суддів. Ви самі визначаєте для себе стиль і тенденції, адже в основі еко, перш за все, лежить турбота про навколишній світ і щире бажання жити в гармонії з природою.

Роботу виконала:

Тарановська Софія, учениця 11-А класу

Ліцею№1 Гостомельської селищної ради

Команда «Максимум»

Керівник: Шпильковська О.О.

Цитата

Чи відповідальний ви споживач? І що саме ви робите для цього?

Задорожна Аліна Єврокоуб "Мрія"

Цитата
Цитата з Гість від 17 Квітня, 2024, 12:10 pm

Чи відповідальний ви споживач? І що саме ви робите для цього?

Задорожна Аліна Єврокоуб "Мрія"

 

 

Звісно, я можу назвати себе відповідальним споживачем, споглядаючи на власний досвід в минулому. 

По-перше, моя сімʼя протягом 10 років займається сортуванням сміттям. По-друге, більше ніж 5 років майже зовсім не використовує поліетиленові пакети, пластикові та інші упакування, що довго розкладаються за нормальних умов. По-третє, я активно користуюсь здебільшого усіма зі згаданих в моїх тезах способів зберегти електроенергію, воду та інші вичерпні блага нашого існування.

І в останню чергу, беручи до уваги мою просвітницьку діяльність як відповідального споживача в рамках проєктів та між друзями(розповсюдження корисної інформації про переробку відходів та їх утилізацію, про збереження вичерпних ресурсів в межах можливостей споживачів та ін.).

- Софія, команда «Максимум».


До уваги незареєстрованих користувачів форуму – учасників інтернет-конференції! Просимо зазначати у ваших повідомленнях/коментарях свої призвище, ім’я та/або заклад освіти, який Ви представляєте.