Що таке “Редан” і що з цим робити?
Нещодавно нашу країну сколихнули новини про агресивно налаштовані субкультури, які почали розноситися по всім ЗМІ та стали частиною обговорення у житті звичайних людей.
Сама назва і символіка руху “ПВК Редан” (приватна військова компанія “Редан”) бере свій початок з японського аніме, де діє злочинна організація з назвою “Павук”. Її символ – це павук із цифрою “4” на спині.
Самі представники цієї субкультури називають себе неформалами, виступають проти футбольних фанатів, мігрантів, скінхедів. Також вони стверджують, що не відносять себе до приватної військової компанії, а називають себе так жартома.
Одягаються редановці у темний одяг вільного крою, строкаті штани, у одязі присутня символіка павука із цифрою “4”, мають довге чорне волосся.
Небезпека такої субкультури полягає у:
– пропагуванні мови агресії та ненависті;
– спричиненні масових хаотичних бійок;
– вчиненні протиправних дій, порушенні закону;
– нищенні громадського майна;
– спричиненні фізичних розправ;
– залученні та маніпулюванні підлітками заради власної вигоди.
Як попередити подібні небезпеки?
- Інформувати молодь про подібні групи, їх приховані цілі та небезпеки.
- Приділяти увагу своїм дітям, вихованцям, підопічним: чим вони цікавляться в ЗМІ, з ким проводять час, які інтереси мають.
- Залучати молодь до суспільно корисної діяльності та соціально важливих інтересів, хобі.
- Формувати щире довірливе спілкування: питати про те, як проходить день, які є труднощі, який настрій, що стало причиною негативних емоцій тощо.
- Формувати усвідомлення, що у будь-якій проблемній ситуації не треба боятися чи соромитися звертатися за допомогою до батьків, родичів або інших значущих дорослих
Психолог А. Половинник